Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Zmizel institucionální apetit po bitcoinech? Mimoburzovní obchody na meziročním minimu

Zmizel institucionální apetit po bitcoinech? Mimoburzovní obchody na meziročním minimu

Institucionální investoři snižují své investice do Bitcoinu, což dokládá pokles mimoburzovních (OTC) obchodů. OTC obchody jsou typem kryptoměnových transakcí, které probíhají mimo burzy a obvykle je využívají institucionální investoři. V letošním roce mimoburzovní obchody klesají a nyní dosáhly nejnižší úrovně od začátku roku 2020. Tento pokles OTC obchodů je známkou toho, že institucionální investoři ztrácejí o bitcoin zájem.

Pokles mimoburzovních obchodů je známkou většího trendu na trhu s kryptoměnami. Institucionální investoři snižují své investice do Bitcoinu a místo toho investují do jiných kryptoměn. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že Bitcoin je považován za volatilnější aktivum a ostatní kryptoměny nabízejí větší stabilitu.

Pokles mimoburzovních obchodů je známkou toho, že institucionální investoři ztrácejí o Bitcoin zájem. To by mohlo mít negativní dopad na trh s kryptoměnami, protože institucionální investoři jsou hlavním zdrojem kapitálu. Je však důležité poznamenat, že pokles mimoburzovních obchodů může být dočasný a institucionální investoři se mohou k bitcoinu v budoucnu vrátit.