Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Investoři do kryptoměn zaplatili daně ze svých obchodů pouze 0,53 %: Finsko vykazuje nejvyšší míru, USA a Kanada 1,62 % a 1,65 %.

Investoři do kryptoměn zaplatili daně ze svých obchodů pouze 0,53 %: Finsko vykazuje nejvyšší míru, USA a Kanada 1,62 % a 1,65 %.

Nedávná studie švédské daňové společnosti Divly zjistila, že v loňském roce zaplatilo daně ze svých obchodů pouze 0,53 % investorů do kryptoměn na celém světě. Průměrný podíl lidí dodržujících pravidla se v jednotlivých zemích liší, přičemž nejvyšší míru placení vykazuje Finsko – 4,09 %. Nejnižší míra byla zaznamenána na Filipínách, a to 0,03 %. USA a Kanada měly 1,62 %, resp. 1,65 %. V Asii mělo nejvyšší sazbu Japonsko s 2,18 %, následované Singapurem s 0,65 %.

Průzkum také odhalil, že téměř 95,5 % globálních obchodníků s kryptoměnami v roce 2022 nezaplatilo daně. Divly se domnívá, že by se tato čísla mohla zlepšit, jakmile vlády zavedou pozměněné předpisy a budou usilovat o jejich lepší vymáhání.

Bylo zjištěno, že Německo má nejlepší legislativu pro zdanění kryptoměn, přičemž ministerstvo financí uvedlo, že soukromé osoby nebudou při prodeji bitcoinů nebo etherů zdaňovány, pokud tato aktiva drží déle než rok. Na druhém místě se umístila Itálie a na třetím Švýcarsko (kde se legislativa v jednotlivých kantonech liší). První pětku uzavírají Singapur a Slovinsko. Slovinci by však mohli být v budoucnu postiženi 10% sazbou.