Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Investoři do kryptoměn zaplatili daně ze svých obchodů pouze 0,53 %: Finsko vykazuje nejvyšší míru, USA a Kanada 1,62 % a 1,65 %.

Investoři do kryptoměn zaplatili daně ze svých obchodů pouze 0,53 %: Finsko vykazuje nejvyšší míru, USA a Kanada 1,62 % a 1,65 %.

Nedávná studie švédské daňové společnosti Divly zjistila, že v loňském roce zaplatilo daně ze svých obchodů pouze 0,53 % investorů do kryptoměn na celém světě. Průměrný podíl lidí dodržujících pravidla se v jednotlivých zemích liší, přičemž nejvyšší míru placení vykazuje Finsko – 4,09 %. Nejnižší míra byla zaznamenána na Filipínách, a to 0,03 %. USA a Kanada měly 1,62 %, resp. 1,65 %. V Asii mělo nejvyšší sazbu Japonsko s 2,18 %, následované Singapurem s 0,65 %.

Průzkum také odhalil, že téměř 95,5 % globálních obchodníků s kryptoměnami v roce 2022 nezaplatilo daně. Divly se domnívá, že by se tato čísla mohla zlepšit, jakmile vlády zavedou pozměněné předpisy a budou usilovat o jejich lepší vymáhání.

Bylo zjištěno, že Německo má nejlepší legislativu pro zdanění kryptoměn, přičemž ministerstvo financí uvedlo, že soukromé osoby nebudou při prodeji bitcoinů nebo etherů zdaňovány, pokud tato aktiva drží déle než rok. Na druhém místě se umístila Itálie a na třetím Švýcarsko (kde se legislativa v jednotlivých kantonech liší). První pětku uzavírají Singapur a Slovinsko. Slovinci by však mohli být v budoucnu postiženi 10% sazbou.

Zdroj informací

cryptopotato.com ⧉

Sentiment

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Signály býčího trhu s bitcoiny: metrika aSORP na 90denním maximu vyvolává optimismus mezi obchodníky a investory

Cardano: Velryby způsobily "nákupní horečku" a získaly 560 milionů tokenů ADA v hodnotě 218,4 milionu dolarů

Charles Hoskinson Připravuje Cardano na revoluci v Umělé inteligenci: Potenciál pro mnoho inovativních projektů

Jeremy Hogan: XRP Neodpovídá Definice "Investiční Smlouvy" a Není Cenný Papír

David Schwartz ze společnosti Ripple upozorňuje na výhody blockchainově agnostických řešení pro přijetí kryptoměn

Zneužití SushiSwapu vede ke ztrátě 3,3 milionu dolarů: Kč, z toho 190 adres Etherea a 2000 adres na Layer 2 Arbitrum postiženo.

Liqwid Labs integruje cenové kanály Charli3 pro zlepšení decentralizace platformy DeFi na platformě Cardano

Tom Emmer kritizuje regulační přístup předsedy SEC Genslera k sektoru kryptoměn