Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Tom Emmer kritizuje regulační přístup předsedy SEC Genslera k sektoru kryptoměn

Tom Emmer kritizuje regulační přístup předsedy SEC Genslera k sektoru kryptoměn

Americký kongresman Tom Emmer vyjádřil nesouhlas s regulačním přístupem předsedy Komise pro cenné papíry (SEC) Garyho Genslera ke kryptografickému sektoru. Dne 7. dubna Emmer vystoupil jako host podcastu Unchained a obvinil Genslera z toho, že kryptografický průmysl reguluje ve zlé víře. Gensler podle něj sdílí stejné antikrypto nálady jako miliardář Warren Buffet a slepě potírá kryptoměnový průmysl, zatímco skutečné špatné aktéry opomíjí.

Emmer je dobře známý svým vstřícným postojem ke kryptoměnám a je sponzorem mnoha návrhů zákonů zaměřených na rozvoj tohoto prostoru, včetně zákona o jasnosti cenných papírů a zákona o jasnosti regulace blockchainu (BRCA). Genslerova politika otevřených dveří není podle něj ničím víc než pouhými slovy a jako příklad uvedl nedávný debakl mezi SEC a Coinbase. Společnost Coinbase se snažila získat přístup ke „Genslerovým otevřeným dveřím“ tím, že se zapojila do jednání se SEC ohledně produktu Earn, ale po několika schůzkách v průběhu několika měsíců agentura neposkytla žádnou zpětnou vazbu a místo toho kryptografickou burzu udeřila oznámením Wells.

Mezitím ředitel pro vztahy s vládou v Blockchain Association Ron Hammond uvedl, že veřejnost by měla v příštích několika týdnech očekávat významný pokrok v oblasti kryptolegislativy. Celková tržní kapitalizace kryptografického sektoru má v současné době hodnotu přes 1,15 bilionu dolarů.