Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Zavede Brazílie letos digitální měnu centrální banky?

Zavede Brazílie letos digitální měnu centrální banky?

Brazilská centrální banka plánuje v roce 2021 spustit digitální měnu centrální banky (CBDC). Tato digitální měna bude sloužit k usnadnění plateb mezi finančními institucemi. Bude kryta brazilským realem, oficiální měnou země. CBDC bude sloužit k zefektivnění a zabezpečení plateb a také ke snížení nákladů na transakce. Brazilská centrální banka rovněž zkoumá možnost využití CBDC k poskytování finančních služeb obyvatelstvu, které není bankovně kryté.

Brazilská centrální banka v současné době spolupracuje na vývoji CBDC se soukromým sektorem. Očekává se, že projekt bude dokončen do konce roku 2021. Brazilská centrální banka rovněž zkoumá možnost využití CBDC k poskytování finančních služeb nebankovnímu obyvatelstvu. To by umožnilo přístup k finančním službám lidem, kteří nemají přístup k tradičním bankovním službám.

Brazilská centrální banka rovněž zkoumá možnost využití CBDC k usnadnění mezinárodních plateb. To by lidem usnadnilo posílání peněz do zahraničí a snížilo náklady na mezinárodní platby. Brazilská centrální banka rovněž zkoumá možnost využití CBDC k poskytování finančních služeb obyvatelstvu, které nemá bankovní spojení.

Brazilská centrální banka doufá, že spuštění CBDC pomůže zvýšit efektivitu plateb a snížit náklady na transakce. Brazilská centrální banka rovněž zkoumá možnost využití CBDC k poskytování finančních služeb nebankovnímu obyvatelstvu. To by umožnilo přístup k finančním službám lidem, kteří nemají přístup k tradičním bankovním službám.