Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » XRP signalizuje býčí trend, protože se hromadí velryby, BTC a ETH vykazují podle modelu NVT slabost

XRP signalizuje býčí trend, protože se hromadí velryby, BTC a ETH vykazují podle modelu NVT slabost

Kryptoanalytická společnost Santiment uvedla, že XRP signalizuje býčí tendenci, protože velryby tento token rychle hromadí. To by potenciálně mohlo vyvolat tzv. short squeeze, k němuž dochází, když se neobvyklé množství obchodníků snaží prodat aktivum nakrátko. Když cena vyskočí, obchodníci své pozice odkoupí, čímž cenu ještě více zvýší. Společnost Santiment také zaznamenala jednostrannou míru financování XRP na Binance, největší krypto burze na světě podle objemu obchodů.

Naproti tomu společnost Santiment zjistila, že Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) vykazují na základě poměru hodnoty sítě k počtu transakcí (NVT) slabost. Tato metrika se zabývá poměrem cirkulace tokenu k tržní kapitalizaci aktiva a nízká cirkulace v poměru k tržní kapitalizaci znamená, že je token nadhodnocený a je připraven na korekci. Podle modelu předpovědi ceny NVT společnosti Santiment musí Bitcoin a Ethereum zvýšit svou síťovou užitečnost, aby ospravedlnily své současné tržní kapitalizace.

V době psaní tohoto článku se Bitcoin obchoduje za 1 645 USD, Ethereum za 1 209 USD a XRP za 0,342 USD. Uvidíme, jak se tyto ceny budou vyvíjet v následujících týdnech.