Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Vznese SEC proti SBF FTX obvinění?

Vznese SEC proti SBF FTX obvinění?

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) podniká kroky proti Samu Bankman-Friedovi ze společnosti FTX. SEC se chystá vznést proti Bankman-Friedovi samostatné obvinění v souvislosti s údajným nezaregistrováním společnosti u SEC jako makléře-dealera. To znamená, že společnost nedodržovala příslušné předpisy pro obchodování s cennými papíry. Komise SEC rovněž prověřuje, zda společnost Bankman-Fried neuvedla investory v omyl ohledně finanční situace společnosti.

SEC je zodpovědná za regulaci odvětví cenných papírů ve Spojených státech. Jejím úkolem je zajistit, aby společnosti dodržovaly zákony a aby byli investoři chráněni před podvody. Pokud SEC zjistí, že Bankman-Fried porušil zákon, může mu hrozit občanskoprávní nebo trestní postih.

Je důležité, aby investoři rozuměli předpisům, kterými se řídí odvětví cenných papírů. Je také důležité, aby si byli vědomi možných rizik spojených s investováním do cenných papírů. Pochopením předpisů a rizik mohou investoři činit informovaná rozhodnutí o svých investicích.