Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Vitalik Buterin věnoval 150 000 USD v ethereu na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

Vitalik Buterin věnoval 150 000 USD v ethereu na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea, vyjádřil svou podporu lidem postiženým nedávnými zemětřeseními v Turecku a Sýrii tím, že věnoval přibližně 150 000 dolarů v etherech na podporu zemětřesení v Ahbapu. Buterin poslal ze své peněženky s adresou „vitalik.eth“ do peněženky s označením „Ahbap Yardm“ celkem 99 ETH, tedy přibližně 150 000 USD. Tento velkorysý příspěvek poukazuje na rostoucí oblibu kryptoměn jako prostředku charitativní pomoci.

Při přírodních katastrofách je pro lidi obtížné získat prostředky na nezbytné věci, jako jsou zdravotnické potřeby a potraviny, prostřednictvím standardních bankovních služeb. Kryptoměny, jako je Ethereum, proces získávání finančních prostředků výrazně zjednodušují a urychlují. Od soboty počet obětí v obou zemích přesáhl 25 000, což ze zemětřesení dělá nejhorší zemětřesení na zeměkouli za více než deset let.

Chainalysis a Elliptic, dva blockchainové analytické startupy, v reakci na tuto tragédii odhadly, že do Turecka a Sýrie byly zaslány dary v ethereu a dalších kryptoměnách v hodnotě více než 5 milionů dolarů. Společnost Binance nabídla darované prostředky v celkové výši 5 milionů dolarů. Buterin již dříve, v květnu 2021, daroval různým charitativním organizacím Ethereum a další kryptoměny v hodnotě přibližně 1 miliardy dolarů.

Ukazuje se, že kryptoměny jsou v době krizí cenným aktivem, které poskytuje tolik potřebné finanční prostředky lidem postiženým přírodními katastrofami. Buterinův velkorysý příspěvek bude mít jistě pozitivní dopad na úsilí organizace na pomoc obětem tragédie.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Ethereum

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza Binance

Zdroj informací

bitcoinist.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.