Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Visa navrhla design blockchainového účtu pro Ethereum, který kombinuje funkce uživatelských účtů a chytrých smluv do jediného typu účtu s názvem „delegovaný účet“.

Visa navrhla design blockchainového účtu pro Ethereum, který kombinuje funkce uživatelských účtů a chytrých smluv do jediného typu účtu s názvem „delegovaný účet“.

Společnost Visa navrhla design blockchainového účtu, který by uživatelům Etherea umožnil nastavit automatické platby z peněženky, kterou si sami vytvoří. Tento přístup, nazvaný Abstrakce účtu, kombinuje funkce uživatelských účtů a chytrých smluv do jediného typu účtu Ethereum, který se nazývá „delegovaný účet“. To umožňuje obchodníkovi nasadit inteligentní smlouvu pro automatické platby a se souhlasem uživatele spouštět platby voláním funkce charge této smlouvy. Společnost Visa tuto funkci implementovala v síti StarkNet, což je síť druhé vrstvy pro Ethereum, protože samotné Ethereum zatím abstrakci účtu neimplementovalo. Není jasné, zda Visa tuto funkci nabídne svým klientům, ale mohla by být využita v jejích službách vypořádání orientovaných na obchodníky a banky.