Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Velryby a Žraloci Hromadí Tokeny Cardano, Vyvolávající Nárůst Aktivních Uživatelů a Transakčního Objemu

Velryby a Žraloci Hromadí Tokeny Cardano, Vyvolávající Nárůst Aktivních Uživatelů a Transakčního Objemu

Cena nativního tokenu platformy pro chytré smlouvy Cardano, $ADA, letos zatím vzrostla o více než 10 %. Důvodem jsou velryby v síti této kryptoměny, které znovu zahajují hromadění tokenu. Předpokládá se, že adresy, které drží 1 až 100 milionů $ADA (v době psaní tohoto článku v hodnotě přibližně 270 000 až 27 milionů dolarů), mohou svou aktivitou výrazně ovlivnit cenu kryptoměny. Po vyhození více než 560 milionů $ADA během posledních dvou měsíců roku 2022 velryby letos znovu začaly hromadit a do své skrýše zatím přidaly 217 milionů tokenů.

Kryptoměnová komunita stanovila pro tento měsíc býčí cenový cíl pro $ADA, přičemž průměr téměř 3400 členů předpovídá, že se cena platformy pro chytré kontrakty bude do konce ledna obchodovat za 0,495 USD, což představuje 83% nárůst oproti současné úrovni 0,27 USDADA. Historická přesnost komunity je však něco málo přes 41 %, přičemž nedávné údaje ukazují, že v září a říjnu 2022 byla na úrovni přibližně 60 %, aby v prosinci dosáhla 6,8 %.

Analýza analytické společnosti Santiment, která se zabývá analýzou on-chainu, ukázala, že jak žraločí, tak velrybí adresy (držba mezi 100 000 a 10 miliony tokenů) v posledních šesti týdnech aktivně akumulovaly ADA. To vedlo k prudkému nárůstu průměrného počtu denně aktivních uživatelů na platformě chytrých kontraktů, přičemž počet denně aktivních uživatelů Cardano se minulý měsíc zvýšil o 15,6 % na 75 800. Měsíční objem transakcí v síti Cardano se minulý měsíc rovněž zvýšil o 5,34 % na 2,32 milionu, což představuje největší objem transakcí od dubna.