Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Valkyrie Bitcoin Miners ETF: Rallye Bitcoin Zvyšuje Poptávku po Těžebních Společnostech

Valkyrie Bitcoin Miners ETF: Rallye Bitcoin Zvyšuje Poptávku po Těžebních Společnostech

Po roce medvědí nálady měla rally na kryptotrhu v roce 2023 pozitivní dopad na související produkty, jako jsou fondy obchodované na burze (ETF). Málo známý fond Valkyrie Bitcoin Miners ETF (WGMI) je nejvýkonnějším fondem v roce 2023 se ziskem přes 100 % v lednu. V roce 2022, kdy Bitcoin (BTC) ztratil svou hodnotu přibližně o 70 %, ztratil WGMI přibližně 80 %. BTC si nyní v roce 2023 připisuje téměř 40 %.

V současné době Valkyrie Bitcoin Miners ETF zastupuje těžařské firmy, jako jsou Digihost Technology, Bitfarms Ltd., Marathon Digital Holdings Inc, Hive Blockchain Technologies a Riot Platforms. Mohit Bajaj, ředitel ETF ve společnosti WallachBeth Capital, se domnívá, že rallye bitcoinů zvyšuje poptávku po podkladových akciích. O více než 60 % vzrostly i další ETF, například VanEck Digital Assets Mining ETF (DAM), VanEck Digital Transformation ETF (DAPP), Global X Blockchain ETF (BKCH) a Bitwise Crypto Industry Innovators ETF (BITQ).

Těžební společnosti se zotavují po minimech z roku 2022, kdy těžaři museli prodávat své těžní stroje, aby udrželi provoz. Analytici naznačují, že investory pohání strach z promeškání (FOMO), který v poslední době zasáhl trh. Kryptoindex „strachu a chamtivosti“ dosáhl hodnoty 61, což je nejvyšší úroveň od roku 2021. Navzdory přetrvávající nejistotě investoři předpovídají možnou udržitelnou rallye bitcoinu v nadcházejících dnech.