Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Upgrade Ordinals zahajuje novou éru NFT v síti Bitcoin

Upgrade Ordinals zahajuje novou éru NFT v síti Bitcoin

V Bitcoinu byl vydán nový protokol nazvaný Ordinals, který uživatelům umožňuje vkládat do transakcí větší množství dat. To umožňuje vytvářet v síti sběratelské obrazy, podobně jako je tomu u populárních projektů NFT. Protokol je možný díky upgradům, jako jsou Taproot a SegWit, a setkal se s nadšením i kontroverzí. Jonathon Miller, výkonný ředitel australské kryptoměnové burzy Kraken se sídlem v USA, uvedl, že Ordinals je pro síť pozitivním vývojem, ale vyvolal také kontroverze. Miller dodal, že bez experimentování by síť neměla řešení na 2. vrstvě, jako je síť lightning.
NFT jsou považovány za klíčovou součást nově koncipovaného internetu Web3 a Ethereum je již dlouho dominantním blockchainem na trhu NFT. Protokol Ordinals má však potenciál přetvořit trh NFT a dynamiku mezi některými z největších blockchainů. Yehudah Petscher, stratég pro vztahy v oblasti NFT pro agregátor blockchainových dat CryptoSlam, uvedl, že jedním z důvodů, proč je Ethereum tak úspěšné, je jeho několikaletý náskok. Miller měl jiný názor a řekl, že Ethereum má vynikající nástroje pro vytváření NFT, zatímco Ordinals je pouze protokol pro vytváření nástrojů v síti Bitcoin. Petscher dodal, že skutečná změna od Ordinals nemusí být o vytváření nových typů sběratelských předmětů, ale dokázat, že vývojáři mohou stavět na starém blockchainu a změnit dynamiku trhu v tomto procesu. Řekl také, že přidaná užitečnost možnosti nákupu NFT za Bitcoin by mohla sloužit ke zvýšení ceny, což by pomohlo mnoha těžařům a dlouhodobým držitelům v rámci komunity.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin, Ethereum

Zdroj informací

forkast.news ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.