Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Ukrajinský bankovní gigant TASCOMBANK Hryvnia Zveřejnil Výsledky Studie o Vydávání Elektronických Peněz na Blockchainu s Využitím Testovací Sítě Lumen společnosti Stellar (XLM), Prezentující Otevřenost Infrastruktury Banky pro Blockchainová Řešení v Budoucnosti.

Ukrajinský bankovní gigant TASCOMBANK Hryvnia Zveřejnil Výsledky Studie o Vydávání Elektronických Peněz na Blockchainu s Využitím Testovací Sítě Lumen společnosti Stellar (XLM), Prezentující Otevřenost Infrastruktury Banky pro Blockchainová Řešení v Budoucnosti.

Tento týden ukrajinský bankovní gigant TASCOMBANK Hryvnia zveřejnil výsledky studie o vydávání elektronických peněz na blockchainu s využitím testovací sítě Lumen společnosti Stellar (XLM). Studie vyzdvihla výhody emise na blockchainu, jako je větší transparentnost, odpovědnost, bezpečnost a důvěrnost, kromě nižších nákladů na transakci a vyššího prahu průchodnosti. Pilotní test se zaměřil na peer-to-peer platby a platby u obchodníků s cílem otestovat „vydávání elektronických peněz na otevřeném blockchainu s možností kontroly aktiv pro vydavatele“.

Sergej Kholod, první místopředseda představenstva TASCOMBANK, komentoval úspěch pilotního projektu slovy, že prozkoumal nový způsob vydávání a správy elektronických peněz, který by mohl být platební prostředek nové generace pro občany a organizace Ukrajiny, jejich zaměstnance a klienty, vládní instituce a mezinárodní organizace. Výsledky pilotního projektu prezentovaly otevřenost infrastruktury banky pro blockchainová řešení v budoucnosti.

K výsledkům pilotního projektu se vyjádřil také náměstek ukrajinského ministra pro digitální transformaci Oleksandr Bornyakov, který uvedl, že pilotní projekt prokázal klíčové výhody blockchainu, jako je rychlé zpracování a nákladová efektivita transakcí, odpovědnost a transparentnost systému a také zjednodušený přístup k finančním službám. Ministerstvo digitální transformace a TASCOMBANK zvažují přístupy k dalšímu zavádění platebních nástrojů založených na blockchainu na trh.

Denelle Dixonová, generální ředitelka a výkonná ředitelka Stellar Development Foundation, je přesvědčena, že testovací pilot potvrzuje, „že díky technologii s otevřeným zdrojovým kódem mohou inovátoři, jako je TASCOMBANK, s podporou MDT konfigurovat virtuální aktiva, která jsou bezpečná, interoperabilní a splňují regulační standardy“. Je přesvědčena, že tento pilotní projekt dokazuje reálnost řešení postavených na platformě Stellar a vytváří základ pro širší přijetí virtuálních aktiv na Ukrajině.

Tento týden zaznamenal Stellar (XLM) 13,4% nárůst své nativní kryptoměny Lumen, protože ukrajinský bankovní gigant TASCOMBANK Hryvnia zveřejnil výsledky studie o vydávání elektronických peněz na blockchainu. Studie vyzdvihla výhody emise na blockchainu, jako je větší transparentnost, odpovědnost, bezpečnost a důvěrnost, kromě nižších nákladů na transakci a vyššího prahu průchodnosti. Pilotní test se zaměřil na peer-to-peer platby a platby u obchodníků a jeho výsledky prezentovaly otevřenost infrastruktury banky pro blockchainová řešení v budoucnu. Náměstek ukrajinského ministra pro digitální transformaci komentoval výsledky pilotního projektu slovy, že prokázal klíčové výhody blockchainu, jako je rychlé zpracování a nákladová efektivita transakcí, odpovědnost a transparentnost systému a také zjednodušený přístup k finančním službám. Denelle Dixonová, generální ředitelka a výkonná ředitelka Stellar Development Foundation, se domnívá, že testovací pilot potvrzuje, „že díky technologii s otevřeným zdrojovým kódem mohou inovátoři, jako je TASCOMBANK, s podporou MDT konfigurovat virtuální aktiva, která jsou bezpečná, interoperabilní a splňují regulační standardy“. Je přesvědčena, že tento pilotní projekt dokazuje reálnost řešení postavených na platformě Stellar a vytváří základ pro širší přijetí virtuálních aktiv na Ukrajině.