Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Thajsko: Zpřísní se regulace kryptoměn?

Thajsko: Zpřísní se regulace kryptoměn?

Thajské regulační orgány podnikají kroky, aby zajistily, že podniky zabývající se kryptoměnami v zemi budou řádně regulovány. Nové předpisy budou vyžadovat, aby se podniky zabývající se kryptoměnami zaregistrovaly u Komise pro cenné papíry (SEC) a dodržovaly předpisy proti praní špinavých peněz a předpisy o „poznej svého zákazníka“. Jedná se o součást snahy země chránit investory a zajistit, aby podniky zabývající se kryptoměnami fungovaly bezpečným způsobem.

Nové předpisy budou také vyžadovat, aby podniky obchodující s kryptoměnami měly minimální kapitál 5 milionů bahtů (160 000 USD) a předkládaly SEC finanční výkazy. Komise SEC bude rovněž moci podniky kontrolovat a ukládat jim pokuty, pokud zjistí, že předpisy porušují. Očekává se, že nové předpisy vstoupí v platnost v blízké budoucnosti.

Nové předpisy jsou součástí snahy Thajska vytvořit bezpečné prostředí pro podnikání v oblasti kryptoměn. Země se rovněž snaží vytvořit právní rámec pro používání kryptoměn, který pomůže chránit investory a zajistí, aby bylo toto odvětví řádně regulováno.