Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Studie odhalila, že používání elektromobilů může snížit globální emise CO2 až o 70 %: Vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley a Mezinárodního institutu pro aplikovanou systémovou analýzu v Rakousku zjistili, že používání EV by mohlo snížit počet automobilů na silnicích, znečištění ovzduší a náklady na dopravu pro spotřebitele.

Studie odhalila, že používání elektromobilů může snížit globální emise CO2 až o 70 %: Vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley a Mezinárodního institutu pro aplikovanou systémovou analýzu v Rakousku zjistili, že používání EV by mohlo snížit počet automobilů na silnicích, znečištění ovzduší a náklady na dopravu pro spotřebitele.

Nová studie zveřejněná v časopise Nature Sustainability zjistila, že používání elektromobilů by mohlo snížit globální emise CO2 až o 70 %. Studii provedli vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley a Mezinárodního institutu pro aplikovanou systémovou analýzu v Rakousku.

Nedávná studie zveřejněná v časopise Nature Sustainability odhalila, že používání elektromobilů (EV) by mohlo výrazně snížit globální emise CO2. Výzkum provedl tým vědců z Kalifornské univerzity v Berkeley a Mezinárodního institutu pro aplikovanou systémovou analýzu v Rakousku. Podle studie by používání elektromobilů mohlo snížit globální emise CO2 až o 70 %. Studie rovněž zjistila, že používání elektromobilů by mohlo snížit počet automobilů na silnicích a také snížit znečištění ovzduší. Kromě toho studie dospěla k závěru, že používání elektromobilů by mohlo také snížit náklady na dopravu pro spotřebitele. Výzkumníci navrhují, aby vlády zavedly politiky na podporu používání elektromobilů, jako jsou dotace a pobídky, s cílem snížit globální emise CO2.