Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Spor SEC vs. Ripple se dostává do závěrečné fáze, obě strany podávají návrhy, které mají ovlivnit jeho výsledek

Spor SEC vs. Ripple se dostává do závěrečné fáze, obě strany podávají návrhy, které mají ovlivnit jeho výsledek

Soudní spor mezi Komisí pro cenné papíry (SEC) a blockchainovou společností Ripple se blíží do závěrečné fáze a obě strany podávají návrhy, které by mohly ovlivnit celkový rozsudek. SEC podala návrh na zablokování znaleckého posudku společnosti Ripple s tím, že svědectví by mělo být vyškrtnuto, protože znalci jsou nespolehliví a nabízejí „nesprávné právní závěry“. Agentura rovněž tvrdila, že jeden ze znalců nemá pro vypracování posudku patřičné vzdělání a opsal jej ze zdrojů, jako jsou blogy společnosti Ripple. Obžalovaní ze společnosti Ripple rovněž podali upravený návrh, v němž žádají o odstranění svědectví znalců SEC a doprovodných důkazů z veřejného spisu.

Tato podání se označují jako Daubertovy návrhy, což jsou návrhy, jejichž cílem je vyloučit výpověď znalce předloženou porotě. Obhájce John Deaton předpověděl, že případ by mohl předseda soudu posunout ke konečnému rozsudku, po němž by strany mohly dosáhnout dohody, aby se vyhnuly dalším odvoláním. Podle dřívějšího průzkumu na Twitteru, který si Deaton nechal vypracovat, se komunita Ripple přiklonila k dohodě. Jiní právní experti však tvrdí, že obě strany mají stále slušnou šanci na vítězství.

Žaloba se objevila poté, co SEC zažalovala společnost Ripple za to, že získala více než 1,3 miliardy USD po prodeji neregistrovaných cenných papírů v tokenech XRP. Očekává se, že výsledek této záležitosti bude mít významný dopad na celkový trh s kryptoměnami, včetně ovlivnění hodnoty aktiv, jako je XRP. XRP zpočátku získala díky pozitivním aktualizacím v tomto případu podporu, přestože trh procházel výraznými výprodeji. Token nyní roste v souladu s obecným býčím tažením trhu a obchoduje se za 0,39 USD s denním ziskem téměř 1 %, zatímco na týdenním grafu je token výše o více než 10 %. XRP ovládá kapitalizaci ve výši přibližně 19,5 miliardy USD.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

XRP (Ripple)

Zdroj informací

finbold.com ⧉

🔥 Další horké novinky

John Deaton tvrdí, že XRP není cenný papír, přestože Ripple prodává jako investiční kontrakt

Cardano (ADA) zažívá náhlý nárůst ceny, když velrybí investoři nashromáždili tokeny v hodnotě přes 162 milionů dolarů

StarkWare uvádí na trh StarkNet Prover, čímž dokončuje open-sourcing řešení pro škálování StarkNet Layer 2 pro Ethereum

Londýn na Prvním Místě v Žebříčku Připravenosti na Kryptoměny

Používání chytrých smluv Cardano prudce vzrostlo po spuštění aktualizace Vasil a stabilního mince Djed

Cena MATIC stoupá, protože DeFi Exchange integruje token a TVL roste

Společnost Doritos spouští první web3 zážitek na Polygonu (MATIC) se studiem Doritos Triangle Studios

Hromadění Velryb Přispělo k 65% Nárůstu Ceny Cardana v roce 2023

Cardano dosáhlo milníku 5 000 chytrých smluv po aktivaci hard forku Alonzo