Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Spoluředitel FTX Bahamy přistižen při činu: Převáděli nezákonně majetek zákazníků?

Spoluředitel FTX Bahamy přistižen při činu: Převáděli nezákonně majetek zákazníků?

FTX Bahamas Co. je společnost zabývající se výměnou kryptoměn, která nyní čelí soudnímu řízení ze strany bahamské Komise pro cenné papíry. Generální ředitel společnosti Graham Wellesley varoval úřady před nelegálními převody aktiv zákazníků. Z dokumentů, které získal server Forkast News, vyplývá, že společnost o převodech věděla a snažila se je zastavit.

Z dokumentů vyplývá, že společnost FTX Bahamas Co. identifikovala podezřelou aktivitu zákazníků v říjnu 2019. Společnost poté kontaktovala zákazníky a požádala je, aby doložili zdroj finančních prostředků. Zákazníci však potřebné dokumenty nepředložili a společnost nebyla schopna převody zastavit.

Bahamská komise pro cenné papíry nyní zahájila vyšetřování společnosti a jejího generálního ředitele. Komise zkoumá, zda společnost nedodržela předpisy proti praní špinavých peněz. Komise rovněž zjišťuje, zda společnost nepřijala vhodná opatření k zastavení nezákonných převodů.

Společnost FTX Bahamas Co. nyní čelí žalobě ze strany bahamské komise pro cenné papíry. Společnosti a jejímu generálnímu řediteli hrozí pokuty a další sankce, pokud se zjistí, že porušili předpisy proti praní špinavých peněz.