Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Společnost MetaMask varuje uživatele před rostoucím podvodem s „otrávenou adresou“, který má za následek ztráty přes 1,6 milionu dolarů.

Společnost MetaMask varuje uživatele před rostoucím podvodem s „otrávenou adresou“, který má za následek ztráty přes 1,6 milionu dolarů.

Společnost MetaMask nedávno varovala uživatele před novým typem podvodu zvaným „otrávení adresy“, který se zaměřuje na neopatrné kopírování. Podvodníci vytvoří falešnou adresu peněženky tak, že extrahují první a poslední čtyři alfanumerické kombinace skutečné adresy a poté odešlou transakci v hodnotě 0 USD, která nahradí odpovídající uloženou adresu v transakční historii uživatele. Podle uživatele Twitteru Tuzuna bylo od prosince 2022 otráveno více než 340 000 adres, což vedlo ke kolektivní ztrátě přibližně 1,6 milionu dolarů. Tuzun také zjistil, že zneužití adres BSC a ETH se datuje od 22., resp. 27. listopadu 2022, přičemž útočníci pocházejí z širokého spektra asijských časových pásem. Na ochranu před tímto podvodem se uživatelům doporučuje, aby před převodem prostředků dvakrát zkontrolovali alfanumerické složení adres peněženek mimo první čtyři číslice. Společnost MetaMask zatím neodpověděla postiženým uživatelům ani na případné plány kompenzací za vzniklé ztráty. Podvod s otrávenou adresou se přidává na seznam rostoucích podvodů v kryptografickém průmyslu, které v loňském roce vedly ke kolektivní ztrátě více než 3,5 miliardy dolarů.