Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Společnost Binance čelí regulačnímu tlaku ze strany SEC a dalších amerických finančních regulátorů

Společnost Binance čelí regulačnímu tlaku ze strany SEC a dalších amerických finančních regulátorů

Společnost Binance Holding Ltd čelí rostoucímu regulačnímu tlaku ze strany Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a dalších finančních dohledových orgánů v USA, což vede k přehodnocení jejího postavení v této jurisdikci. Společnost by mohla přerušit vazby se svými partnerskými firmami a ukončit vztahy s podniky se sídlem v USA, jako jsou banky a firmy rizikového kapitálu. Binance US zatím odchod ze země neplánuje.
Zpráva přichází poté, co bylo společnosti Paxos, emitentovi BUSD, doručeno oznámení Wells a nařízeno zastavit ražbu nových tokenů BUSD. SEC obvinila společnost Paxos z porušení zákonů na ochranu investorů údajným prodejem neregistrovaných cenných papírů, což společnost Paxos vyvrátila a vyjádřila záměr celou záležitost „důrazně řešit“.
Zvěsti o tom, že společnost Binance zvažuje vyřazení kryptoprojektů se sídlem v USA, jako je například USDC společnosti Circle, vyvrátil generální ředitel Changpeng ‚CZ‘ Zhao. Místo toho kryptoměnová burza zavedla funkci automatické konverze, která vyměňuje USDC za BUSD, což podpořil generální ředitel Circle Jeremy Allaire.
Později vyšlo najevo, že emitent USDC Circle upozornil NYDFS na nesrovnalosti v blockchainových datech na krypto burze a tvrdil, že Binance neudržuje dostatečné rezervy kryptoaktiv, které by kryly vydané tokeny. Společnost Binance již dříve přiznala podobný problém týkající se některých jejích peněženek a tvrdila, že problém byl následně vyřešen.