Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Společnost AllianceBlock utrpěla útok za několik milionů dolarů a oznámila řešení Airdrop

Společnost AllianceBlock utrpěla útok za několik milionů dolarů a oznámila řešení Airdrop

AllianceBlock, projekt společnosti DeFi, 1. února oznámil, že byl napaden zneužitím v hodnotě několika milionů dolarů. Útočník získal přístup ke 110 milionům tokenů ALBT, které měly v době útoku hodnotu přibližně 12 milionů dolarů. To způsobilo, že cena ALBT během několika hodin klesla z 0,11 USD na 0,04 USD. Podle nepotvrzených zpráv získal útočník také nejméně 500 000 USD stablecoinů prodejem tokenu BEUR společnosti Bonq.

S cílem omezit pohyb finančních prostředků přijímají AllianceBlock a Bonq opatření, jako je odstranění likvidity a pozastavení činnosti na Alliance Block Bridge. Pokoušejí se také zastavit obchodování na burze, ačkoli žádná z hlavních burz neuvedla, že by útočníkovi zabránila ve zpeněžení ukradených prostředků.

Jako řešení hodlá AllianceBlock pořídit snímek sítě před útokem, poté vytvořit nový token ALBT a tento token airdropnout svým uživatelům. Adresy, které budou po pořízení snímku nadále obchodovat s ALBT, nový token neobdrží. Není jasné, zda to útočníka a legitimní investory přesvědčí, aby token drželi, nebo zda je to povzbudí k ještě rychlejšímu vyplacení peněz.