Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Spekulace o potenciálním airdropu na Optimism a Arbitrum vyvolaly prudký nárůst aktivit na řetězci.

Spekulace o potenciálním airdropu na Optimism a Arbitrum vyvolaly prudký nárůst aktivit na řetězci.

Po oznámení výsadku společnosti Optimism v dubnu 2022 se začalo spekulovat o druhém výsadku. Tyto spekulace vyhnaly 12. ledna denní objemy transakcí na Optimism na maximum téměř 800 000 transakcí za den. Po ukončení programu Optimism Quest, který účastníky odměňoval nevyměnitelnými tokeny (NFT), denní objemy transakcí od té doby klesly o 70 % na 238 000. Program Quest byl poháněn systémem Galxe, což je rámec pro pověření na řetězci. Tento nárůst aktivity na on-chainu zaznamenal i nejbližší konkurent Optimism, Arbitrum, se svým programem Odyssey, nicméně žádný airdrop nebyl oznámen. Navzdory poklesu transakcí dosáhl nativní token Optimism, OP token, v poslední době historického maxima, když od začátku roku vzrostl o 150 %.

Spekulace o potenciálním airdropu na Optimism a Arbitrum způsobily prudký nárůst aktivity na řetězci. Po ukončení programu Optimism Quest se počet denních transakcí snížil o 70 % na 238 000. Nativní token Optimism, OP token, však zaznamenal nárůst hodnoty a dosáhl historického maxima 2,25 USD. To slouží jako připomínka, že spekulace o potenciálním airdropu lze využít ke zvýšení aktivity na řetězci.