Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Soudce Glenn zamítl Návrhy Uživatelů Společnosti Celsius Network na Ochranu Kryptoměny

Soudce Glenn zamítl Návrhy Uživatelů Společnosti Celsius Network na Ochranu Kryptoměny

Dne 25. ledna 2021 zamítl soudce Martin Glenn z konkurzního soudu Spojených států v jižním obvodu New Yorku návrhy tří uživatelů společnosti Celsius Network, která poskytuje krypto půjčky. Rebecca Gallagherová, Mark Benzaken a Kulpreet Khanuja tvrdili, že jejich úročená aktiva „Earn“ na platformě jsou jejich majetkem a nejsou pod kontrolou dlužníků. Soudce Glenn rozhodl, že kryptoměna uložená na jejich účtech Earn byla a zůstává majetkem majetkové podstaty.

Tyto tři osoby rovněž tvrdily, že podmínky používání platformy Celsius neumožňují převod jejich majetku z platformy pod kontrolu dlužníků v případě úpadku. Gallagher i Khanuja označili Alexe Mashinského, bývalého generálního ředitele společnosti Celsius, za údajně zavádějícího zákazníka veřejnými prohlášeními a tvrzením, že uživatelům zůstane plné vlastnictví jejich aktiv. Soudce Glenn vzal obvinění proti Mashinskému vážně, ale nakonec všechny tři návrhy zamítl.

Společnost Celsius v červnu 2022 oznámila problémy s likviditou a zablokovala výběry uživatelů s odkazem na „extrémní tržní podmínky“. Společnost později v červenci vyhlásila bankrot. Americké úřady podaly na Mashinského žalobu za jeho roli v pádu platformy, protože údajně poskytoval investorům „nepravdivá a zavádějící prohlášení“ a zatajoval „neutěšenou finanční situaci“ firmy. Právní taktika, kterou mají k dispozici uživatelé FTX, kteří v USA rovněž procházejí konkurzním řízením, spočívá v tvrzení, že jejich krypto a fiat aktiva „zůstala po celou dobu jejich majetkem“ a neměla by být pod kontrolou majetkových podstat dlužníků. Nedávná rozhodnutí v případu Celsius však naznačovala, že jeho podmínky používání přiznávají platformě „veškerá práva a vlastnické právo k těmto digitálním aktivům, včetně vlastnických práv“.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

FTX Token

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza FTX

Zdroj informací

cointelegraph.com ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Revolut Umožňuje Zákazníkům Generovat Výnosy z Kryptoaktiv Přes Staking

Mike McGlone předpovídá recesi na kryptotrhu, Robert Kiyosaki radí investorům opatrnost

John Deaton tvrdí, že XRP není cenný papír, přestože Ripple prodává jako investiční kontrakt

Cardano (ADA) zažívá náhlý nárůst ceny, když velrybí investoři nashromáždili tokeny v hodnotě přes 162 milionů dolarů

StarkWare uvádí na trh StarkNet Prover, čímž dokončuje open-sourcing řešení pro škálování StarkNet Layer 2 pro Ethereum

Londýn na Prvním Místě v Žebříčku Připravenosti na Kryptoměny

Používání chytrých smluv Cardano prudce vzrostlo po spuštění aktualizace Vasil a stabilního mince Djed

Cena MATIC stoupá, protože DeFi Exchange integruje token a TVL roste

Společnost Doritos spouští první web3 zážitek na Polygonu (MATIC) se studiem Doritos Triangle Studios