Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Sorare a Premier League Spojují Síly: NFT Platforma Překonává Regulační Problémy

Sorare a Premier League Spojují Síly: NFT Platforma Překonává Regulační Problémy

Společnost Sorare, francouzská karetní hra s nevratnými žetony (NFT), nedávno podepsala čtyřletou smlouvu s anglickou Premier League. Toto partnerství umožní hráčům Sorare obchodovat s oficiálními kartami Premier League a soutěžit mezi sebou. Investory a poradci platformy jsou známé sportovní hvězdy jako Serena Williams, Kylian Mbappé a Lionel Messi. Sorare spolupracuje také s dalšími sportovními ligami, jako jsou NBA, MLB, La Liga, Bundesliga a Serie A, a s více než 300 fotbalovými týmy. Poslední ocenění společnosti Sorare činí 4,3 miliardy dolarů, kterého dosáhla získáním 680 milionů dolarů během kola Series B v roce 2021.

Platforma se však v posledních letech potýkala s regulačními problémy. V roce 2021 se dostala pod drobnohled Komise Spojeného království pro hazardní hry kvůli provozování bez licence na hazardní hry. Kvůli stejnému problému s licencí na hazardní hry čelila také problémům ze strany francouzského Národního úřadu pro hazardní hry. Společnost Sorare argumentovala tím, že jelikož hráči nikdy neprohrávají své karty (NFT), neměla by být klasifikována jako platforma pro hazardní hry. Platforma NFT podepsala v listopadu 2022 s francouzským Národním úřadem pro hazardní hry dočasné provizorní řešení.
Partnerství mezi společností Sorare a anglickou Premier League je považováno za známku tání v kryptografické zimě. Vzhledem k tomu, že se bitcoin obchoduje za více než 23 000 dolarů a index strachu a chamtivosti bitcoinu dosáhl zóny chamtivosti 61, což je roční maximum, značky se opět vracejí ke spolupráci s firmami souvisejícími s kryptoměnami. Minulý týden podepsalo krypto kasino Stake.com partnerství v hodnotě 100 milionů dolarů s týmem Formule 1 Alfa Romeo.