Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Solana se snaží znovu získat svou sílu: Solana se pokouší získat zpět svou sílu

Solana se snaží znovu získat svou sílu: Solana se pokouší získat zpět svou sílu

Sam Bankman-Fried (SBF) je zakladatelem Solany, platformy založené na blockchainu. V lednu 2021 SBF učinil nabídku na nákup neomezeného množství SOL za cenu 3 USD. Tato sázka se zdála být geniální, protože cena SOL dosáhla historického maxima 267 USD o pouhých 11 měsíců později. SBF je však nyní v domácím vězení a cena SOL klesla o 90 % oproti svému vrcholu.

Aby se Solana udržela nad vodou, musela najít jiné způsoby, jak se přetvořit. Minulý týden Solana oznámila, že její obchod s dApp bude integrován do mobilního telefonu Saga. Prezident společnosti Jump Crypto Kanav Kariya potvrdil plány postavit na Solaně open-source validního klienta s názvem Firedancer a optimalizovat jej pro vysokofrekvenční obchodování. Společnost Kin vydala middlewarovou vývojovou platformu Kinetic na platformě Solana. Společnost Marinade Finance navíc 24. ledna oznámila plány na zvýšení celkové zablokované hodnoty (TVL) o 40 milionů SOL.

Objevily se však i některé neúspěchy. Dne 26. ledna oznámila aplikace DeFi Friktion založená na platformě Solana zánik své platformy a vyzvala uživatele, aby stáhli svá aktiva. Decentralizované herní tržiště Fractal 24. ledna projevilo známky odklonu od aktiv založených na Solaně a zdůraznilo podporu konkurenta Solany, společnosti Polygon. Koncové body vzdáleného volání procedur Solany přestaly fungovat 8. ledna kvůli chybě klienta Solana Validator.