Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Solana: Buterinova Podpora a Telefon Saga Přináší Naději na Obnovu

Solana: Buterinova Podpora a Telefon Saga Přináší Naději na Obnovu

Solana, kryptoměna, kterou kdysi podporoval Sam Bankman-Fried z FTX, je jedním z tokenů s nejhoršími výsledky v roce 2022. Přestože ceny špičkových kryptoaktiv, jako je Bitcoin a Ethereum, zůstaly v posledních čtyřech týdnech relativně stabilní, SOL vykrvácel a ve čtvrtek se propadl až na 8,17 USD. To je 97 % pokles z jeho maxima 259,96 USD v listopadu 2021. Tržní kapitalizace Solany nyní činí 3,5 miliardy dolarů, což z ní činí 17. největší kryptoaktivum na světě.

Token Solana však 30. prosince poněkud zastavil brutální ztrátový smyk poté, co spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin vyjádřil podporu konkurenčnímu blockchainovému projektu. Buterin poznamenal, že „strašní oportunističtí peněžní lidé byli vyplaveni“ a že „v Solaně je seriózní komunita chytrých vývojářů“. Věří, že nyní, když byli oportunističtí investoři vymazáni, má řetězec před sebou světlou budoucnost.

V červnu Solana oznámila, že uvádí na trh telefon Web3 s názvem Saga. S podporou Buterina a potenciálem telefonu Saga by Solana mohla být na pokraji velkého návratu.