Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Snížila se aktivita vývojářů v Solaně v roce 2022 o 90 %?

Snížila se aktivita vývojářů v Solaně v roce 2022 o 90 %?

Solana je blockchainová platforma, která získává na popularitě ve světě kryptoměn. Nedávno byla zveřejněna zpráva, která ukázala, že počet aktivních vývojářů na platformě Solana klesl v roce 2022 o 90 %. Tým Solany však toto zjištění zpochybňuje. Tvrdí, že zpráva je nepřesná a že počet aktivních vývojářů ve skutečnosti vzrostl.

Zprávu vypracovala nezávislá výzkumná firma a zjistila, že počet aktivních vývojářů klesl z více než 1 000 v roce 2021 na něco málo přes 100 v roce 2022. To bylo považováno za hlavní varovný signál pro platformu, protože nedostatek aktivních vývojářů by mohl vést k nedostatku inovací a vývoje.

Tým Solana se proti těmto zjištěním ohradil a tvrdí, že zpráva byla nepřesná a že počet aktivních vývojářů ve skutečnosti vzrostl. Poukazují na skutečnost, že platforma zaznamenala nárůst počtu transakcí a počtu projektů, které na ní byly vybudovány. Poukazují také na skutečnost, že se zvýšil počet vývojářů, kteří se k platformě připojili.

V tuto chvíli není jasné, kdo má v tomto sporu pravdu. Je však zřejmé, že platforma Solana nadále roste a že se zvyšuje počet vývojářů na platformě. To je pro zájemce o platformu dobrá zpráva, protože to znamená, že platforma pokračuje v inovacích a rozvoji.