Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Silvergate Capital Corp čelí tlaku dvoustranické skupiny amerických senátorů kvůli vazbám na neúspěšnou kryptoměnovou burzu FTX

Silvergate Capital Corp čelí tlaku dvoustranické skupiny amerických senátorů kvůli vazbám na neúspěšnou kryptoměnovou burzu FTX

Silvergate Capital Corp, banka přátelská ke kryptoměnám, čelí tlaku dvoustranné skupiny amerických senátorů kvůli svému napojení na zkrachovalou kryptoměnovou burzu FTX. Senátoři Elizabeth Warrenová, Roger Marshall a John Kennedy zaslali bance dopis s dotazem, zda věděla o údajném zneužití finančních prostředků zákazníků FTX, přičemž předchozí odpovědi firmy zákonodárci označili za „vyhýbavé a neúplné“. Silvergate odpověděla, že provedla hloubkovou kontrolu FTX a souvisejících subjektů a že podléhá každoročním kontrolám Federálního rezervního systému USA a nezávislým auditům. Senátoři však obvinili společnost Silvergate, že ve své předchozí odpovědi vynechala zásadní informace.

Senátoři nyní požádali společnost Silvergate, aby odpověděla na nový soubor otázek týkajících se jejího povědomí o tom, že FTX směruje klienty k převodu finančních prostředků na účet společnosti Alameda u společnosti Silvergate, a zda označila některé transakce jako podezřelé. Rovněž požadovali informace o postupech společnosti Silvergate v oblasti hloubkové kontroly, o výsledcích jejích auditů a o tom, jak hodlá využít výnosy z půjčky od Federal Home Loan Bank. Senátoři dali společnosti Silvergate lhůtu do 13. února, aby na jejich dotazy odpověděla.

Výsledek tohoto vyšetřování poskytne informace o míře odpovědnosti společnosti Silvergate za nesprávný převod finančních prostředků zákazníků FTX. Pomůže také určit případná pochybení banky nebo auditorů při dodržování předpisů, která mohla údajný podvod umožnit.