Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Silvergate Bank akcie prudce klesají po vyšetřování DOJ: Ztráty až 10 % v předobchodní fázi

Silvergate Bank akcie prudce klesají po vyšetřování DOJ: Ztráty až 10 % v předobchodní fázi

Akcie Silvergate Bank se v předobchodní fázi obchodování prudce propadly po zprávě, že americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo vyšetřování vztahu této krypto banky s již zaniklou kryptoměnovou burzou FTX a její obchodní odnoží Alameda Research. Vyšetřování se údajně soustředí na to, co banka a zprostředkovatelé spolupracující s firmami Sama Bankmana-Frieda věděli o údajném několikaletém schématu podvodu na investorech a zákaznících. Bankman-Fried byl obviněn z osmi trestných činů a minulý měsíc se ke všem obviněním přiznal.

Tato zpráva způsobila, že akcie společnosti Silvergate ztratily v předobchodní fázi až 10 %. Akcie společnosti již v roce 2022 ztratily přibližně 88 % své hodnoty v důsledku širšího poklesu kryptotrhu. Silvergate musela prodat dluhové cenné papíry v hodnotě 5,2 miliardy dolarů, které držela ve své rozvaze, se značnou ztrátou, aby pokryla přibližně 8,1 miliardy dolarů za výběry uživatelů, což vedlo ke ztrátě ve výši 718 milionů dolarů.

USD od Federálních úvěrových bank (Federal Home Loan Banks), systému původně určeného k podpoře financování bydlení a komunitních investic. To by mohlo naznačovat rostoucí vztah mezi bankami vystavenými kryptoaktivitě a společnostmi TradFi. Někteří účastníci trhu však varovali, že poskytování úvěrů kryptoexponovaným bankám by mohlo vést k rozšíření kryptoinflace i na tradiční finanční společnosti.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

FTX Token, Moonsama

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza FTX

Zdroj informací

cryptonews.com ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.