Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Shiba Inu komunita pozorně sleduje nadcházející zasedání FOMC z hlediska dopadu na cenu SHIB

Shiba Inu komunita pozorně sleduje nadcházející zasedání FOMC z hlediska dopadu na cenu SHIB

Komunita shiba inu (SHIB) pozorně sleduje nadcházející zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), které se uskuteční 31. ledna a 1. února. Toto zasedání bude mít významný dopad na cenu Shiba Inu, protože FOMC oznámí své rozhodnutí o sazbě federálních fondů (FFR). FFR je sazba, za kterou si banky půjčují od Federálního rezervního systému a která se používá k vyrovnávání ekonomiky. Nižší sazba znamená, že je levnější si půjčit, což usnadňuje přístup k likviditě, a tím i investiční prostředí. Vyšší sazba snižuje atraktivitu půjček a odrazuje od investic.
Očekává se, že výsledkem zasedání FOMC bude zvýšení FFR o 25 bazických bodů, což by mohlo podpořit býčí náladu a tlačit cenu SHIB vzhůru. Vyšší zvýšení sazeb, než se očekává, by však mohlo vést k medvědímu obratu a poklesu o 10 % nebo více.
Trh již reaguje na nadcházející zasedání FOMC, přičemž metrika váženého sentimentu Shiba Inu zaznamenává mírný nárůst a volatilita ceny se snižuje. Burzovní toky také ukazují vyšší poptávku po SHIB než prodejní tlak.
Celkově by obchodníci a investoři do SHIB měli zaujmout přístup „vyčkávání a sledování“ a být připraveni využít případných příležitostí, které ze zasedání FOMC vyplynou.