Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Severokorejští hackeři z Lazarus skupiny vyprali 63,5 milionu dolarů prostřednictvím burz Huobi, Binance a OKX

Severokorejští hackeři z Lazarus skupiny vyprali 63,5 milionu dolarů prostřednictvím burz Huobi, Binance a OKX

O víkendu zjistili analytici na řetězci velké pohyby prostředků z peněženek spojených se severokorejskými hackery, kteří v červnu loňského roku ukradli společnosti Horizon 100 milionů dolarů v kryptoměnách. Peníze byly vyprány prostřednictvím Tornado Cash a rozprostřeny mezi mnoho peněženek. Blockchainové forenzní firmy Elliptic a Chainalysis vystopovaly hackery z Harmony ke známé severokorejské hackerské skupině Lazarus.

Dne 13. ledna začali hackeři převádět 41 000 ETH (63,5 milionu dolarů) prostřednictvím více než 350 různých adres na Railgun, burzu zaměřenou na ochranu soukromí postavenou přímo na blockchainu Etherea. Poté byly prostředky konsolidovány a přesunuty na tři burzy: Huobi, Binance a OKX, pravděpodobně ve snaze převést tato aktiva na fiat peníze. Generální ředitel Binance Changpeng Zhao uvedl, že jeho tým dokázal zabavit 124 bitcoinů (2,6 milionu dolarů). Podrobnosti o tom, kolik bylo převedeno na jednotlivé burzy a kolik se hackerům podařilo jejich prostřednictvím úspěšně vyprat aktiv, zůstávají nejasné.