Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » SEC Wells Oznámení Společnosti Paxos za Vydání Binance USD (BUSD) Vyvolává Otázky ohledně Dopadu na Kryptoměnový Sektor

SEC Wells Oznámení Společnosti Paxos za Vydání Binance USD (BUSD) Vyvolává Otázky ohledně Dopadu na Kryptoměnový Sektor

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) nedávno vydala společnosti Paxos oznámení Wells za vydání neregistrovaného cenného papíru, stablecoinu Binance USD (BUSD). V důsledku toho společnost Paxos oznámila, že od 21. února 2023 zastaví vydávání nových tokenů stablecoinu. To vyvolalo u investorů otázku, jaký dopad může mít tento debakl na sektor kryptoměn. Podle společnosti Arcane Research je vymáhání zaměřeno především na kryptoměnovou burzu Binance, nikoli na samotného emitenta BUSD Paxos. O tom svědčí skutečnost, že Paxos bude nadále nabízet výkupy BUSD nejméně do února 2024.

Zpráva také uvádí, že poslední fiasko by mohlo znamenat, že dominance obchodování stablecoinu nyní dosáhla vrcholu a USDT z něj může opět těžit větší podíl. Na offshore trhu s deriváty se páry BUSD pravděpodobně dočkají prudce klesajícího otevřeného zájmu, ale tyto páry již hrají pouze menší roli v otevřeném zájmu o bitcoinové i ethereové perpy. Co se týče dopadu na samotnou burzu Binance, ta bude pravděpodobně muset buď restrukturalizovat své stablecoinové páry, nebo najít nového emitenta pro stablecoin.

Oznámení SEC Wells společnosti Paxos za vydání neregistrovaného cenného papíru Binance USD (BUSD) vyvolalo u investorů otázku, jaký dopad by to mohlo mít na kryptografický sektor. Podle společnosti Arcane Research je vymáhání zaměřeno především na kryptoměnovou burzu Binance, nikoli na samotného emitenta BUSD, společnost Paxos. Zpráva uvádí, že nejnovější fiasko by mohlo znamenat, že dominance stablecoinu v obchodování nyní dosáhla vrcholu a USDT z něj může opět těžit větší podíl. Na trhu offshore derivátů se páry BUSD pravděpodobně dočkají prudce klesajícího otevřeného zájmu, ale tyto páry již hrají pouze menší roli v otevřeném zájmu o bitcoinové i ethereové perpy. Binance bude muset pravděpodobně buď restrukturalizovat své stablecoinové páry, nebo najít nového emitenta pro stablecoin.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Tether

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza Binance

Zdroj informací

bitcoinist.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.