Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » SEC Obvinila Společnosti Gemini a Genesis z Prodeje Neregistrovaných Cenných Papírů prostřednictvím Systému Earn

SEC Obvinila Společnosti Gemini a Genesis z Prodeje Neregistrovaných Cenných Papírů prostřednictvím Systému Earn

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) vznesla obvinění proti kryptografickému věřiteli Gemini a jeho dceřiné společnosti Genesis za prodej neregistrovaných cenných papírů prostřednictvím systému Gemini „Earn“. Podle SEC umožnil „Earn“ společnostem Genesis a Gemini získat miliardy dolarů od stovek tisíc investorů, aniž by se jako úvěrová společnost zaregistrovaly u příslušných orgánů.

Systém Earn zavedla společnost Gemini v únoru 2021 a fungoval až do 8. ledna následujícího roku. Prostřednictvím partnerství s poskytovatelem půjček na kryptoměny, společností Genesis, měli zákazníci společnosti Gemini možnost získat výnos půjčováním svých kryptoměn této firmě, která se zabývá tvorbou trhu. Komise SEC tvrdí, že společnosti Gemini a Genesis zkreslovaly svůj obchodní model tím, že svým klientům inzerovaly výnosy ve výši až 8 %, aniž by se zaregistrovaly jako úvěrové partnerství.

SEC rovněž tvrdí, že přibližně 340 000 investorů přišlo o finanční prostředky v důsledku zmrazení výběrů, když společnost Genesis pozastavila výběry na platformě z důvodu nedostatečné likvidity. V reakci na obvinění SEC spoluzakladatel Gemini Cameron Winklevoss firmu hájil a označil kroky SEC za „super ubohé“ a „kontraproduktivní“.

Cílem zásahu SEC proti společnostem Gemini a Genesis je zabránit opakování podvodů, jako je FTX. SEC také prověřuje, zda s údajným pochybením nejsou spojeny další společnosti nebo osoby, a také zda nedošlo k dalším porušením zákona o cenných papírech.