Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » SEC obvinila společnost Terraform Labs a jejího šéfa Kwona Do-hyunga z podvodu s cennými papíry kryptoaktiv v hodnotě několika miliard dolarů.

SEC obvinila společnost Terraform Labs a jejího šéfa Kwona Do-hyunga z podvodu s cennými papíry kryptoaktiv v hodnotě několika miliard dolarů.

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) obvinila společnost Terraform Labs se sídlem v Singapuru a jejího šéfa Kwon Do-hyunga z podvodu na investorech prostřednictvím podvodu s cennými papíry na kryptoaktivum v hodnotě několika miliard dolarů. SEC tvrdí, že společnost Terraform a Kwon neposkytli veřejnosti úplné, poctivé a pravdivé informace, jak se vyžaduje u řady cenných papírů kryptoaktiv, zejména u cenných papírů LUNA a Terra USD. Jsou obviněni z toho, že opakovali nepravdivá a zavádějící prohlášení, aby si vybudovali důvěru, než způsobili investorům ničivé ztráty.

SEC tvrdí, že Kwon a Terraform získali miliardy prostřednictvím neoprávněné nabídky a prodeje cenných papírů kryptoaktiv, včetně algoritmického stablecoinu TerraUSD a mAssets, což jsou tokeny, které odrážejí cenu akcií se sídlem v USA. Agentura dále tvrdí, že Terraform a Kwon klamali investory tvrzením, že populární mobilní platební aplikace v Jižní Koreji používá blockchain Terra, aby přidali hodnotu kryptoměně LUNA.

Šéf společnosti Terraform Labs v současné době pobývá v Srbsku. Minulý týden soulská prokuratura uvedla, že srbské úřady souhlasily se spoluprací při vyšetřování a vyhoštění Kwona. Kryptoprojekt, jehož hodnota se kdysi odhadovala na 40 miliard USD, se v květnu loňského roku zhroutil poté, co došlo k depegradaci stablecoinu Terra a hodnota sesterské kryptoměny Luna se propadla z přibližně 120 USD na nulu.