Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » SEC a NYDFS Přináší FUD na Kryptoměnové Trhy, Způsobující Pokles Tržní Kapitalizace Pod 1 Billion USD

SEC a NYDFS Přináší FUD na Kryptoměnové Trhy, Způsobující Pokles Tržní Kapitalizace Pod 1 Billion USD

Kryptoměnové trhy byly 13. února otřeseny, když newyorský úřad pro finanční služby (NYDFS) nařídil kryptografické firmě Paxos, emitentovi dolarového stablecoinu Binance, zastavit ražbu BUSD. Tato zpráva způsobila, že z kryptoobchodní platformy Binance byla během jediného dne stažena digitální aktiva v hodnotě téměř 1 miliardy USD, jak vyplývá z údajů on-chain od platformy pro sledování kryptoměn Dune Analytics. Podle posledních údajů on-chain a sociální metrické platformy Santiment navíc rychle klesá počet adres, které drží 1 000 až 10 000 000 BUSD, a dochází tak k dumpingu mince v hodnotě 208 milionů dolarů.

Zprávu o příkazu NYDFS doprovodila žaloba Komise pro cenné papíry Spojených států (SEC) proti společnosti Paxos, která tvrdí, že společnost nezákonně prodávala BUSD, které agentura považuje za cenný papír. Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao varoval, že pokud se soudy postaví na stranu SEC, bude to mít „hluboký dopad na to, jak se bude (nebo nebude) vyvíjet kryptografický průmysl“ v dotčených jurisdikcích.

SEC rovněž podnikla kroky proti krypto burze Kraken a donutila ji pozastavit své sázkové služby v USA a zaplatit SEC vyrovnání ve výši 30 milionů USD kvůli obvinění, že porušila předpisy. Tyto zprávy vyvolaly náladu „FUD“, která vedla k odchodu řady investorů z trhu a ke krátkodobému poklesu globální tržní kapitalizace kryptoměn pod psychologickou hranici 1 bilionu USD. Do doby tisku se celkové tržní kapitalizaci kryptoměn podařilo část ztrát obnovit a v současné době se pohybuje těsně nad hranicí 1 bilionu USD.