Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » SEC a NYDFS napomáhají Boji proti Stablecoinům: NYDFS Nařídil Společnosti Paxos, Aby Přestala Vydávat BUSD

SEC a NYDFS napomáhají Boji proti Stablecoinům: NYDFS Nařídil Společnosti Paxos, Aby Přestala Vydávat BUSD

Newyorský úřad pro finanční služby (NYDFS) nařídil blockchainové společnosti Paxos Trust, aby přestala vydávat svůj stablecoin Binance USD (BUSD). Stalo se tak krátce poté, co Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) vydala společnosti Paxos oznámení wells, v němž tvrdí, že BUSD je neregistrovaný cenný papír. Podle prohlášení společnosti Binance bude Paxos i nadále spravovat odkupy tohoto produktu.

Nedávná akce SEC vynesla do popředí debatu kolem cenných papírů na trhu s kryptoměnami. Minulý týden SEC prohlásila, že kryptografické sázkové služby porušují zákon o cenných papírech, čímž donutila společnost Kraken uzavřít svou nabídku sázek. Coinbase se pouští do boje a tvrdí, že její stakingové produkty nejsou cennými papíry. Žaloba SEC proti společnosti Ripple, která stojí za emitentem tokenu XRP (XRP), stále probíhá.

Obecně platí, že pokud jsou do podniku investovány peníze s očekáváním zisku, který má přijít díky úsilí někoho jiného než investora, je to považováno za cenný papír. Právníci zabývající se blockchainem uvedli, že ačkoli odpověď není jednoznačná, lze se domnívat, zda byl stablecoin vytvořen s očekáváním výdělku, nebo zda se jedná o derivát cenného papíru. Stablecoiny jsou oblíbeným nástupním místem pro uživatele, kteří dělají své první kroky v oblasti kryptoměn, a obvinění z porušení bezpečnosti proti nim by mohlo pro toto odvětví představovat velkou výzvu.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Nimiq, XRP (Ripple)

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza Binance

Zdroj informací

cointelegraph.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.