Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » SEC a CFTC Obvinily Bývalou Generální ředitelku Společnosti Alameda Research a Spoluzakladatele Společnosti FTX z Podvodu.

SEC a CFTC Obvinily Bývalou Generální ředitelku Společnosti Alameda Research a Spoluzakladatele Společnosti FTX z Podvodu.

Bývalá generální ředitelka společnosti Alameda Research Caroline Ellisonová a spoluzakladatel FTX Gary Wang přiznali vinu a státní zástupce pro jižní okres New Yorku Damian Williams varoval, že mohou být vznesena další obvinění proti dalším osobám. Komise pro cenné papíry a Komise pro obchodování s komoditními futures podala proti oběma také občanskoprávní obvinění, podle nichž podvedli investory. Ellison a Wang při vyšetřování spolupracují, a pokud bude dohoda schválena, vzdají se peněz, které vydělali na FTX a Alameda, a bude jim zakázáno „vydávat, nakupovat, nabízet nebo prodávat jakékoli cenné papíry“. Předseda SEC Gary Gensler prohlásil, že Bankman-Fried, Ellison a Wang po krachu FTT „nechali investory na holičkách“. FTX je nadále v konkurzním řízení a zákazníci budou pravděpodobně čekat měsíce nebo roky, než se dočkají vrácení finančních prostředků.
Bývalá generální ředitelka společnosti Alameda Research Caroline Ellisonová a spoluzakladatel společnosti FTX Gary Wang se přiznali k obvinění z trestného činu a spolupracují s prokuraturou. Komise pro cenné papíry a burzy cenných papírů (SEC) a CFTC proti nim rovněž vznesly občanskoprávní obvinění z podvodu a v případě schválení dohody se vzdají peněz, které vydělali na FTX a Alameda, a bude jim zakázáno obchodovat s cennými papíry. Předseda SEC Gary Gensler poznamenal, že po krachu FTT „nechali investory na holičkách“. FTX je v konkurzním řízení a zákazníci si na vrácení prostředků budou muset počkat měsíce nebo roky.