Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Satvik Sethi odchází ze společnosti Mastercard a zahajuje projekt NFT „New Beginnings“ s cílem získat prostředky na přežití

Satvik Sethi odchází ze společnosti Mastercard a zahajuje projekt NFT „New Beginnings“ s cílem získat prostředky na přežití

Satvik Sethi, bývalý vedoucí produktu Non-Fungible Token (NFT) společnosti Mastercard, oznámil ve čtvrtek 2. února svou rezignaci. Svůj rezignační dopis překvapivě vyrazil jako otevřenou edici NFT na platformě Ethereum prostřednictvím protokolu Manifold pro digitální sběratelství. Projekt s názvem „New Beginnings“ má cenu 0,023 ETH a 100 % výtěžku jde na přežití.

Sethi v dopise a ve vlákně na Twitteru popsal boje, kterým čelil při práci pro platebního giganta. Přestěhoval se z New Yorku do Londýna a jeho plat byl snížen o 40 %, přičemž jeho pracovní zátěž se zvýšila o 200 %. To ho donutilo přijmout vedlejší práci, aby se uživil. Tvrdil také, že se stal obětí obtěžování a citového strádání kvůli špatně řízeným procesům, špatné komunikaci a interní neefektivitě. Několik měsíců nemohl dostat svůj plat, dokud o něj neprosil napříč hierarchií.

Kvůli snížení platu neměl Sethi nárok na bydlení a musel se více než rok stěhovat z Airbnb do Airbnb. Když se pokusil podat výpověď, vyvstaly další problémy. Nyní se nachází v Indii, dokud si nenajde vhodné zaměstnání, protože po výpovědi přišel o pracovní vízum.

Sethi se bude věnovat svému umění a své stránce pro vytváření sociálních sítí a komunit Web3, joincircle, která má více než 90 000 registrovaných uživatelů a 35 partnerských komunit. Společnost Mastercard pomalu vstupuje do světa Web3 a NFT, zejména v posledním roce. Umožnila obchodování s NFT pro řadu platforem kryptoekosystému, včetně Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway a MoonPay.