Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Sam Bankman-Fried žádá o setkání s generálním ředitelem FTX Johnem Rayem navzdory obvinění z podvodu

Sam Bankman-Fried žádá o setkání s generálním ředitelem FTX Johnem Rayem navzdory obvinění z podvodu

Sam Bankman-Fried, zakladatel již zaniklé kryptoměnové burzy FTX, požádal o osobní setkání s novým generálním ředitelem FTX Johnem Rayem. V e-mailu zaslaném 2. ledna Bankman-Fried podle agentury Bloomberg nabídl svou pomoc, pokud jde o finanční prostředky nebo „cokoli jiného“. Tato žádost přišla pouhý den předtím, než Bankman-Fried přiznal svou nevinu v podvodu a dalších obviněních. Ray již dříve kritizoval bývalé vedení FTX za nedostatečné vedení finančních a jiných záznamů, což ztěžuje dohledání finančních prostředků.

Americké úřady obvinily Bankmana-Frieda, že se snažil ovlivňovat potenciální svědky svého procesu prostřednictvím softwaru pro šifrované zprávy Signal. Byl v kontaktu se současným generálním poradcem společnosti FTX US Ryne Millerem a dalšími současnými i bývalými zaměstnanci FTX. Americké ministerstvo spravedlnosti se rovněž postavilo proti tomu, aby si FTX najala advokátní kancelář Sullivan & Cromwell, která je v současné době pověřena vyšetřováním burzy, s odkazem na možný střet zájmů.

FTX a její skupina kryptografických společností podaly na začátku listopadu návrh na vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11. Bankman-Fried byl zatčen na Bahamách a vydán do USA, kde byl po složení kauce ve výši 250 milionů dolarů u newyorského soudu propuštěn z vězení. Byl obviněn z osmi trestných činů, včetně podvodu a spiknutí zneužitím finančních prostředků zákazníků, a v říjnu by měl stanout před federálním soudem.