Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Sam Bankman-Fried žádá o setkání s generálním ředitelem FTX Johnem Rayem navzdory obvinění z podvodu

Sam Bankman-Fried žádá o setkání s generálním ředitelem FTX Johnem Rayem navzdory obvinění z podvodu

Sam Bankman-Fried, zakladatel již zaniklé kryptoměnové burzy FTX, požádal o osobní setkání s novým generálním ředitelem FTX Johnem Rayem. V e-mailu zaslaném 2. ledna Bankman-Fried podle agentury Bloomberg nabídl svou pomoc, pokud jde o finanční prostředky nebo „cokoli jiného“. Tato žádost přišla pouhý den předtím, než Bankman-Fried přiznal svou nevinu v podvodu a dalších obviněních. Ray již dříve kritizoval bývalé vedení FTX za nedostatečné vedení finančních a jiných záznamů, což ztěžuje dohledání finančních prostředků.

Americké úřady obvinily Bankmana-Frieda, že se snažil ovlivňovat potenciální svědky svého procesu prostřednictvím softwaru pro šifrované zprávy Signal. Byl v kontaktu se současným generálním poradcem společnosti FTX US Ryne Millerem a dalšími současnými i bývalými zaměstnanci FTX. Americké ministerstvo spravedlnosti se rovněž postavilo proti tomu, aby si FTX najala advokátní kancelář Sullivan & Cromwell, která je v současné době pověřena vyšetřováním burzy, s odkazem na možný střet zájmů.

FTX a její skupina kryptografických společností podaly na začátku listopadu návrh na vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11. Bankman-Fried byl zatčen na Bahamách a vydán do USA, kde byl po složení kauce ve výši 250 milionů dolarů u newyorského soudu propuštěn z vězení. Byl obviněn z osmi trestných činů, včetně podvodu a spiknutí zneužitím finančních prostředků zákazníků, a v říjnu by měl stanout před federálním soudem.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

FTX Token, Raydium

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza FTX

Zdroj informací

cryptonews.com ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.