Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Sam Bankman-Fried obviněn z podvodu: Co to znamená pro FTX?

Sam Bankman-Fried obviněn z podvodu: Co to znamená pro FTX?

Sam Bankman-Fried, generální ředitel kryptoměnové burzy FTX, byl obviněn z podvodu. Obvinění souvisí s krachem FTX v roce 2020, který byl způsoben zpronevěrou finančních prostředků. Obvinění vznesla americká Komise pro cenné papíry (SEC) a tvrdí, že Bankman-Fried a jeho společnost FTX se dopustili podvodného jednání. Komise SEC tvrdí, že Bankman-Fried a FTX zpronevěřili finanční prostředky investorů a nezveřejnili rizika spojená s investováním do FTX.

Komise SEC rovněž tvrdí, že Bankman-Fried učinil nepravdivá a zavádějící prohlášení o finanční situaci společnosti a nezveřejnil rizika spojená s investováním do FTX. SEC požaduje, aby Bankman-Fried a FTX vrátili zpronevěřené finanční prostředky a aby Bankman-Fried nesměl vykonávat funkci vedoucího pracovníka nebo ředitele žádné veřejné společnosti.

Bankman-Fried obvinění odmítl a prohlásil, že on i FTX jednali v dobré víře a v souladu se zákonem. Rovněž uvedl, že je přesvědčen, že obvinění budou zamítnuta. Případ stále probíhá a o jeho výsledku se teprve rozhodne.