Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Sam Bankman-Fried čelí v USA obvinění z trestného činu poté, co se pokusil kontaktovat zaměstnance FTX

Sam Bankman-Fried čelí v USA obvinění z trestného činu poté, co se pokusil kontaktovat zaměstnance FTX

Sam Bankman-Fried, bývalý generální ředitel společnosti FTX, čelí ve Spojených státech obvinění z trestného činu. Prokurátoři zveřejnili textové a e-mailové zprávy od Bankmana-Frieda současnému generálnímu řediteli společnosti FTX Johnu Rayovi. V e-mailu Rayovi z 2. ledna Bankman-Fried nabídl osobní setkání v New Yorku a citoval zprávu Cointelegraph ve snaze řešit stav finančních prostředků vázaných na peněženky Alameda. Bankman-Fried ve svém „předsmrtném přehledu“ o krachu FTX z 12. ledna také tvrdil, že na něj právní firma Sullivan & Crowell a generální poradce FTX US tlačili, aby jmenoval Raye svým nástupcem. Ray již dříve reagoval na tvrzení SBF ohledně FTX tak, že bývalý generální ředitel „nemá žádnou trvalou roli“ ve firmě ani v jejích dceřiných společnostech a „nemluví jejich jménem“.

V reakci na Bankman-Friedovy pokusy kontaktovat zaměstnance FTX podalo ministerstvo spravedlnosti návrh na změnu podmínek jeho propuštění na kauci, aby se zabránilo kontaktu se zaměstnanci FTX a používání aplikací pro šifrované zprávy. Součástí návrhu byl také navrhovaný zákaz SBF „přistupovat k jakýmkoli aktivům FTX nebo Alameda nebo kryptoměnám nebo je převádět“. Konkurzní řízení společnosti FTX pokračuje v okrese Delaware, zatímco trestní řízení SBF má začít v říjnu.