Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Rostoucí počet nenulových adres Bitcoin naznačuje přijetí sítě Bitcoin mezi novými investory

Rostoucí počet nenulových adres Bitcoin naznačuje přijetí sítě Bitcoin mezi novými investory

Počet adres peněženek Bitcoin s nenulovým zůstatkem dosáhl tento týden nového rekordu, což naznačuje, že globální přijetí sítě Bitcoin pokračuje. Údaje prezentované kryptoanalytickou společností Glassnode ukazují, že počet bitcoinových adres s nenulovým zůstatkem ve středu 8. ledna vzrostl nad 43,8 milionu, čímž překonal předchozí rekordní hodnotu 43,76 milionu z poloviny listopadu 2022. Tento nárůst byl pravděpodobně vyvolán kolapsem FTX, jedné z největších kryptoměnových burz na světě, v jehož důsledku zákazníci ztratili přístup k miliardám finančních prostředků.

Nedávný nárůst počtu nenulových adres peněženek je doprovázen střídáním vlastníků bitcoinů od větších investorů k menším novým investorům. Svědčí o tom prudký nárůst peněženek držících malé množství BTC, přičemž počet peněženek Shrimp držících méně než 1 BTC právě dosáhl nového rekordu nad 42,827 milionu. Zároveň počet adres Crab, Fish, Shark a Whale držících 1-10, 10-1K a více než 1K BTC stagnuje.

Poměr realizovaných HODL (RHODL) u Glassnode se také nachází na dně, což jde obvykle ruku v ruce s rostoucí cenou Bitcoinu. RHODL zachycuje nárůst poptávky po BTC ze strany nových investorů, přičemž zvýšená účast na trhu s Bitcoinem je historicky spojena s dlouhodobým růstem ceny. Aby byl rostoucí počet nenulových adres býčím znamením, musí být pravděpodobně doprovázen také důkazem, že se bohatství BTC otáčí také směrem k novějším investorům, což se nyní rozhodně zdá být tento případ.