Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Robert Kiyosaki: „Mladá generace přijímá kryptoměny kvůli legitimitě jejich účetního systému

Robert Kiyosaki: „Mladá generace přijímá kryptoměny kvůli legitimitě jejich účetního systému

Robert Kiyosaki, významný investor a autor bestselleru o osobních financích „Bohatý táta, chudý táta“, se podělil o svůj názor na výzvu amerického miliardáře Charlieho Mungera k zákazu kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC). Kiyosaki se domnívá, že Mungerův pesimismus vůči kryptoměnám by mohl souviset s jeho spojením s „davem z Wall Street, který financuje FED“. Dále vyjádřil názor, že by se pozornost neměla soustředit na pohyb cen kryptoměn, ale na základní technologii. Kiyosaki se domnívá, že mladá generace přijímá kryptoměny kvůli legitimitě jejich účetního systému.

Munger již dříve prohlásil, že lidé, kteří jsou proti zákazu digitálních aktiv, jsou „idioti“ a že je „prostě směšné“, aby někdo investoval do kryptoměn. Dodal, že je to „velmi nebezpečné“ a že americké úřady se „naprosto mýlí“, když to povolují. Munger se rovněž domnívá, že kryptoměny jsou ‚částečně podvodné‘ a lákavé pro únosce.

Kiyosaki naopak zůstává vůči bitcoinu býčí, přičemž jeho názor zůstává navzdory kolísání ceny aktiva nezměněn. Varoval před chmurnou budoucností v očekávání krachu trhů, ale je zastáncem dalšího hromadění bitcoinu. Předpokládá, že do roku 2025 by se Bitcoin mohl obchodovat za 500 000 USD, k čemuž přispěje nedostatečná výkonnost amerického dolaru. Kromě Bitcoinu se podnikatel zasazuje také o investice do drahých kovů, jako je zlato a stříbro.