Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Ripple Settlement: Bude soudní spor konečně vyřešen?

Ripple Settlement: Bude soudní spor konečně vyřešen?

Společnost Ripple, která využívá technologii blockchain ke zprostředkování plateb, se nedávno ocitla v soudním sporu. Žaloba tvrdí, že společnost Ripple porušila federální zákony o cenných papírech tím, že prodávala tokeny XRP, což je druh kryptoměny. Společnost Ripple podala v reakci na žalobu návrh, který vyvolal spekulace, že obě strany jsou možná blízko k dosažení dohody.

Kryptoměny jsou digitální aktiva, která k zabezpečení a ověřování transakcí používají kryptografii. XRP je typ kryptoměny, kterou vytvořila společnost Ripple. Používá se k usnadnění plateb a obchoduje se s ní na mnoha kryptoměnových burzách.

Společnost Ripple byla obviněna z porušení federálních zákonů o cenných papírech tím, že prodávala tokeny XRP, aniž by je registrovala jako cenné papíry. V reakci na žalobu podala společnost Ripple návrh na zamítnutí žaloby. V návrhu tvrdí, že XRP není cenný papír a že společnost Ripple neporušila žádné zákony.

Podání návrhu vedlo ke spekulacím, že společnost Ripple a žalobce jsou možná blízko k uzavření dohody. Pokud k urovnání dojde, mohlo by to mít zásadní dopad na trh s kryptoměnami. V tuto chvíli není jasné, zda k urovnání dojde nebo jaký bude výsledek případu.