Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Ray Dalio: Bitcoin je „maličkost“, která získala „nepřiměřenou pozornost“ po zvýšení úrokových sazeb FEDu

Ray Dalio: Bitcoin je „maličkost“, která získala „nepřiměřenou pozornost“ po zvýšení úrokových sazeb FEDu

Ray Dalio, zakladatel společnosti Bridgewater, se nedávno podělil o své názory na rozhodnutí Federálního rezervního systému zvýšit úrokové sazby o 25 bazických bodů a na výkonnost Bitcoinu v posledních několika letech. Dalio se domnívá, že Bitcoin je „maličkost“, které se dostává „nepřiměřené pozornosti“ a která „nemá s ničím žádnou souvislost“. Je také přesvědčen, že z hlediska hodnoty a ukládání bohatství existují zajímavější aktiva než Bitcoin a trh s kryptoměnami. Dalio si nemyslí, že Bitcoin je efektivním prostředkem směny, a spekuluje, že v budoucnu nebude dostatečným peněžním prostředkem. Naznačuje, že klíčem k budoucím makroekonomickým recesím je význam úložiště bohatství a že Bitcoin není řešením. Domnívá se, že vývoj nových, dosud nevídaných měn bude atraktivní pro investice a ukládání bohatství.

Po oznámení FEDu vzrostl Bitcoin za posledních 30 dní o téměř 41 % a v době tisku se obchoduje za 23 500 USD. Po zvýšení úrokových sazeb FEDu se dostal až na 24 300 USD. Bitcoin má tento měsíc za cíl dosáhnout nových ročních maxim a trh přijal nový sentiment ve prospěch býků.