Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Randall Crater Odsouzen k 100 Měsícům Vězení za Kryptoměnový Podvod a Příkaz Zaplatit Obětem 7,6 Milionu Dolarů

Randall Crater Odsouzen k 100 Měsícům Vězení za Kryptoměnový Podvod a Příkaz Zaplatit Obětem 7,6 Milionu Dolarů

Randall Crater, zakladatel podvodné platební služby v kryptoměnách „My Big Coin“, byl odsouzen ke 100 měsícům vězení a bylo mu nařízeno, aby obětem svého podvodu zaplatil více než 7,6 milionu dolarů. Americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že Crater byl 21. července 2022 odsouzen federální porotou za čtyři podvody, tři nezákonné peněžní transakce a jeden případ provozování nelicencovaného podniku na převod peněz.

Crater nepravdivě propagoval službu My Big Coin jako platební službu v kryptoměnách, přičemž tvrdil, že mince jsou kryté zlatem a že spolupracují se společností Mastercard. Rovněž inzeroval „My Big Coin Exchange“ jako kryptoměnovou burzu, kde lze mince směnit za americké dolary a jiné fiat měny. Značná část ze 7,6 milionu dolarů, které Crater a jeho marketingový tým získali, šla na dům, několik aut a více než milion dolarů na starožitnosti, umělecká díla a šperky.

Státní zástupkyně Rachael Rollinsová ve svém prohlášení uvedla, že Craterovy lži a podvody způsobily 55 jednotlivým obětem a jejich rodinám skutečné trauma, bolest a strádání. I po svém odsouzení Crater nadále protestoval proti své nevině. Právní kroky proti Craterovi byly poprvé zahájeny v roce 2018 a ministerstvo spravedlnosti proti němu oficiálně vzneslo trestní obvinění v roce 2019. Po vynesení rozsudku v délce 100 měsíců bude Crater následující tři roky podléhat podmínce propuštění pod dohledem.