Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Rally kryptoměn poháněná projekty AI a Big Data, v čele s 1400% nárůstem Big Data Protocol

Rally kryptoměn poháněná projekty AI a Big Data, v čele s 1400% nárůstem Big Data Protocol

Nedávný nárůst zájmu o chatboty s umělou inteligencí způsobil rally na kryptoměnových aktivech v oblasti umělé inteligence a velkých dat. V čele stojí Big Data Protocol (BDP), který za poslední týden zaznamenal 1400% rally. Další tokeny jako SingularityDAO (SDAO) a SingularityNET (AGIX) zaznamenaly zisky ve výši 170-200 %. Fetch.ai (FET), measurable data (MDT), matrix AI network (MAN), deepbrain chain (DBC), oraichain (ORAI) a Vectorspace AI (VXV) zaznamenaly cenové zisky v rozmezí 75-95 %.

Humbuk kolem modelů pro generování textu a obrázků, jako jsou ChatGPT, StableDiffusion a DALL-E, byl hnacím motorem spekulativních rally u kryptografických projektů v této nice. Tyto projekty nabízejí datovou analýzu založenou na blockchainu a distribuovanou infrastrukturu pro podporu decentralizovaných modelů umělé inteligence a datové vědy. Například SingularityNET odměňuje jednotlivce, kteří přispívají daty, jež zlepšují vlastní modely AI, tokeny. DeepBrain Chain snižuje náklady na trénování modelů AI tím, že umožňuje uživatelům přispívat daty a výpočetním výkonem v distribuční síti.

Ne všichni jsou však o potenciálu blockchainu a AI přesvědčeni. Andre Cronje, hlavní vývojář společnosti Fanton, se domnívá, že projektům, které se otáčejí do AI, pravděpodobně dojdou nápady a jsou „mrtvé na vodě“. Tvrdí, že blockchain a AI se vzájemně nedoplňují a že blockchain nezlepšuje AI, ani AI nezlepšuje blockchain.