Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Řádové číslice: Propojení Digitálního Umění s Bitcoinem Blockchainem

Řádové číslice: Propojení Digitálního Umění s Bitcoinem Blockchainem

Již téměř deset let hledají tvůrci způsoby, jak propojit digitální umění s blockchainem bitcoinu. Nyní nový projekt s názvem Ordinals vyvinul způsob, jak přidávat digitální předměty do transakcí v řetězci Bitcoin. NFT jsou blockchainové tokeny, které mohou sloužit jako důkaz vlastnictví digitálních aktiv, včetně uměleckých děl, videí, hudebních souborů a členství. Bitcoin má pouze omezenou podporu inteligentních kontraktů, která je potřebná pro proces ražby NFT. K vyřešení tohoto problému vyvinuly dřívější projekty jako Counterparty a Stacks alternativní řešení, která pro část smlouvy používají nativní token, ale nakonec své transakce vypořádávají zpět na bitcoinovém blockchainu.

Counterparty v roce 2014 uvedla na trh první řešení vrstvy 2 pro digitální aktiva využívající bitcoinový blockchain. Stacks, spuštěný v roce 2017 jako Blockstacks, je blockchainová síť, která může provozovat inteligentní smlouvy a srolovat všechny své transakce před jejich vypořádáním na Bitcoin. Nejnovějším příkladem bitcoinových NFT je Ordinals, který umožňuje uživatelům zkoumat, převádět a přijímat jednotlivé satoshi (nejmenší jednotka Bitcoinu, tedy 1/100 000 000 BTC), které mohou obsahovat data, jako jsou videa a obrázky. Přidávání aktiv k jednotlivým satoshis se nazývá inscription, které je uloženo v podpisu bitcoinové transakce. To vyvolalo v bitcoinové komunitě určité kontroverze, protože by to mohlo zvýšit transakční náklady. Navzdory tomu Ordinals přibližuje snahu o NFT na Bitcoinu více než kdy dříve, protože ke svému fungování nevyžaduje sidechain nebo řešení na druhé vrstvě (či podobně) ani další kryptoměnu.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin, Stacks, Streamr

Zdroj informací

decrypt.co ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.