Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Pwning.eth obdrží 1 milion dolarů za odhalení kritické zranitelnosti v softwaru Frontier na třech paragaunech Polkadotu.

Pwning.eth obdrží 1 milion dolarů za odhalení kritické zranitelnosti v softwaru Frontier na třech paragaunech Polkadotu.

Bezpečnostní výzkumník známý jako pwning.eth objevil kritickou zranitelnost v softwaru Frontier, který se používá pro „zabalení“ nativních tokenů na třech blockchainových projektech (neboli parachainech) v síti Polkadot. V případě zneužití mohla zranitelnost umožnit zlomyslným uživatelům razit neomezené množství zabalených tokenů v odhadované hodnotě 200 milionů dolarů na všech třech parachainech. Po nahlášení zranitelnosti pracovaly týmy tří parachainů na její opravě a vydaly nouzovou záplatu dříve, než ji mohli zneužít nějací záškodníci. Ke ztrátě finančních prostředků nedošlo. Jako uznání práce výzkumníka udělily společnosti Moonbeam a Astar, které mají aktivní programy odměn za chyby se společností Immunefi, etickému hackerovi prostřednictvím společnosti Immunefi 1 milion dolarů. Společnost Parity, vývojář knihovny Frontier, rovněž přispěla částkou 250 000 dolarů na odměnu ve výši 1 milionu dolarů. Není to poprvé, co byl pwning.eth odměněn za nalezení kritických chyb – na začátku roku 2022 získal odměnu 6 milionů dolarů.