Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Pusan vytvořil výbor z 18 odborníků na blockchain pro zřízení burzy digitálních aktiv, včetně Huobi Global a FTX.com. Očekává se, že burza bude otevřena v roce 2023.

Pusan vytvořil výbor z 18 odborníků na blockchain pro zřízení burzy digitálních aktiv, včetně Huobi Global a FTX.com. Očekává se, že burza bude otevřena v roce 2023.

Jihokorejské město Pusan v pondělí oznámilo vytvoření řídícího výboru složeného z 18 místních odborníků na blockchain, jehož úkolem je vybudovat stěžejní burzu digitálních aktiv. Ve výboru nejsou zástupci společností Binance, Crypto.com, Gate.io ani tří z pěti burz, které se na začátku letošního roku dohodly, že Busanu pomohou zřídit jeho první oficiální burzu digitálních aktiv. Huobi Global a FTX.com, další dvě burzy, byly do výboru zařazeny. Jeden z členů výboru uvedl, že globální burzy se nebudou podílet na vývoji kryptografické burzy v Busanu, a mluvčí města Busan uvedl, že vyloučení z výboru neznamená, že globální burzy již nebudou s kryptografickým projektem Busanu spolupracovat. Společnost Binance uvedla, že její partnerství s městem Pusan je zaměřeno na vzdělávání městských úředníků o technologii blockchain. Očekává se, že burza bude otevřena v roce 2023 a bude nabízet obchodování, revizi a kótování tokenů, monitorování trhu a úschovu.