Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Překoná Polygon v roce 2023 Solanu? Odhalení potenciálu řešení Ethereum Layer 2

Překoná Polygon v roce 2023 Solanu? Odhalení potenciálu řešení Ethereum Layer 2

Polygon a Solana jsou dvě nejpopulárnější blockchainové sítě. Polygon, dříve známý jako Matic Network, je řešením pro škálování na 2. vrstvě, které získává na popularitě v kryptografickém prostoru. Je založena na platformě Ethereum a je navržena tak, aby poskytovala škálovatelnost a nízké transakční poplatky. Na druhé straně Solana je vysoce výkonná blockchainová síť, která je navržena tak, aby zpracovávala transakce rychle a bezpečně.

Polygon má potenciál překonat Solanu v roce 2023. Důvodem je její škálovatelnost, interoperabilita a nízké transakční poplatky. Polygon je navržen tak, aby poskytoval škálovatelnost a nízké transakční poplatky, což z něj činí atraktivní volbu pro vývojáře a uživatele. Polygon je navíc interoperabilní s jinými blockchainy, což uživatelům umožňuje přesouvat aktiva mezi různými blockchainy. Uživatelé tak mohou snadněji přistupovat k různým blockchainovým sítím a používat je ve svých aplikacích.

Pro srovnání, Solana je vysoce výkonná blockchainová síť, která je navržena tak, aby zpracovávala transakce rychle a bezpečně. Není však tak interoperabilní jako Polygon a nemá stejnou škálovatelnost ani nízké transakční poplatky. To znamená, že v budoucnu nemusí být schopna držet krok s rostoucí poptávkou po blockchainových aplikacích.

Celkově má Polygon potenciál překonat Solanu v roce 2023 díky své škálovatelnosti, interoperabilitě a nízkým transakčním poplatkům. Díky tomu je pro vývojáře a uživatele atraktivní volbou a v budoucnu možná dokáže udržet krok s rostoucí poptávkou po blockchainových aplikacích.