Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Pozitivní start Solany do roku 2021 navzdory výpadku RPC: Nativní token SOL za poslední týden vzrostl o 37 %

Pozitivní start Solany do roku 2021 navzdory výpadku RPC: Nativní token SOL za poslední týden vzrostl o 37 %

Koncové body vzdáleného volání procedur (Remote Procedure Call – RPC), které jsou spravovány nadací Solana, jsou v současné době offline kvůli chybě v testovací verzi 1.14 klienta Validátor. Tato chyba ovlivnila pouze uzly provozované nadací, zatímco soukromí poskytovatelé stále fungují bez problémů. Incident neměl vliv na síť a produkce bloků stále probíhá normálně. Je to proto, že soukromé RPC firem jako QuickNode, Alchemy a Triton jsou stále k dispozici k použití.

Solana měla v roce 2022 obtížný rok, kdy došlo ke 14 výpadkům trvajícím celkem 4 dny, 12 hodin a 21 minut. Nový rok však začal pozitivně a od 5. ledna denní adresy sítě překonávají adresy hlavních konkurentů, jako je Ethereum, Polygon atd. Nativní token SOL zaznamenal za poslední týden nárůst hodnoty o 37 % a v době tisku se obchodoval za 13,65 USD. Kromě toho se komunita Solana shromáždila kolem nového memecoinu Bonk Inu, který v prvním týdnu roku 2023 vzrostl o více než 1000 %.